Tags:
Sprzęt komputerowy

Analiza laptopa Acer Aspire V5-573G

Acer Aspire V5-573G to jeden z nowszych modeli jakie, w ostatnim czasie, wyprodukował ten producent. Jest to laptop z ekranem 15,6?, zatem jak na swoją wielkość, jest bardzo lekki i cienki, a dodatkowym jego atutem jest to, że długo działa na akumulatorze. Wyposażony jest w bardzo dobrą matrycę Full HD, przystosowaną do oglądania filmów, a także dość wydajną kartę grafiki.

Obudowa omawianego modelu, wykonana jest z metalu i tworzyw sztucznych. Plecy i ramka ekranu są plastikowe. Palmrest jest częścią metalową, a spód obudowy również jest z plastiku. Waży on 2,041 kg, a jego wysokość to 2,075 cm. W tym laptopie, aby dostać się do jego podzespołów które znajdują się wewnątrz, należy zdjąć całą spodnią osłonę, trzymającą się na kilkunastu śrubkach. Istotną informacją jest to, że po zdjęciu spodniej części, znajduje się miejsce na miniaturowy dysk SSD (pod mSATA). Dysk w nim zamontowany jest pojemności 500GB i prędkości 5400 obr/min

Acer V5-573G posiada dwa porty USB 2.0., rozmieszczone po jednym na każdym z boków oraz jeden port USB 3.0., który znajduje się z tyłu dolnej obudowy. Dodatkowymi portami są wyjście HDMI, gniazdo Rj45 (LAN), gniazdo blokady Kensingtona, gniazdo audio, czytnik kart pamięci, a także złącze Acer Converter Port ? własne złącze Acera o wymiarach złącza mini DisplayPort, do którego można podłączyć monitor, zewnętrzny dysk twardy bądź nawet router. Omawiany model niestety nie posiada napędu optycznego.acerv5

Atutem tego sprzętu, jest podświetlana klawiatura. Jest to klawiatura wyspowa z niskimi/płaskimi klawiszami, które lekko i miękko odbijają. Minusem niskiego klawisza jest to, że podczas pisania wdają się literówki, a plusem to, że klawisze prawie nie generują żadnego dźwięku, czyli jednym słowem mówiąc klawiatura jest cicha. Touchpad jest bardzo duży i posiada zintegrowane przyciski, nie oddzielone graficzne od gładzika. Touchpad zachowuje się najlepiej wtedy, kiedy obsługujemy go jednym palcem. Jest bardzo czuły i niekiedy podczas przewijania chaotycznie przemieszcza kursor po ekranie.

Matryca w Acerze V5-573G jest matowa, o przekątnej 15,6?, a jej rozdzielczość to 1920×1080 pikseli. Paleta kolorów tej matrycy jest na wysokim poziomie. Dzięki tym cechom, matryca nie odbija światła, a obraz jest dobrze widoczny pod wieloma kątami.

W omawianym laptopie zastosowano procesor Intel Core i5-4200U z rodziny Haswell. Jest to procesor niskonapięciowy, zatem jego bazowa częstotliwość taktowania to 1,6 GHz, a maksymalna to 2,6GHz. Procesor ten posiada zintegrowany układ grafiki HD Graphics 4400. Jeśli użytkownik potrzebuje mocniejszej grafiki to dzięki technologi Nvidia Optimus, może wykorzystać dodatkową kartę grafiki GeForce GT 750M. Grafika ta posiada własną pamięć 4GB DDR3. Dzięki tej grafice wydajność laptopa w grach plasuje się na przyzwoitym poziomie.

Acer V5-573G posiada dwa wentylatory, zatem wydawać by się mogło, że pracuje głośno, jednak hałasuje on w umiarkowany sposób. Laptop bez obciążenia wytwarza ok. 33 dB, a pod obciążeniem wentylatory pracują bardziej intensywnie i natężenie hałasu osiąga ok. 43 dB. Podwójny układ chłodzenia pozwala na zachowanie prawidłowej cyrkulacji powietrza. Odbiera ciepło wydzielane przez podzespoły, a następnie usuwa je poza obudowę z tyłu laptopa.

W tym modelu, występują cztery głośniki umieszczone w przedniej części obudowy, pod miejscami oparcia dłoni. Głośniki grają czysto i dość mocno,

Akumulator w jaki został wyposażony Acer V5-573G, jest o pojemności 53Wh, co pozwala mu pracować bez zasilania zewnętrznego ok. 8 godzin (dokumenty tekstowe, itp.).

Przy ciągłej pracy wraz z połączeniem WiFi, akumulator wytrzymuje ok. 7 godzin, a oglądając filmy jego osiągi to ok. 4 godzin.

Podsumowując, podczas testowania tego sprzętu zauważyliśmy niewiele wad w przeciwieństwie do zalet tego modelu. Matryca Full HD i dobre głośniki sprawiają, że Acer V5-573G otrzymuje od nas dodatkowe punkty za cechy multimedialne. Minus dajemy za touchpad/gładzik, ponieważ precyzja jego działania pozostawia wiele do życzenia oraz za brak napędu optycznego, co równoważy nam cienka obudowa.

Niemniej jednak, niezależnie od tego jakiego laptopa posiadasz lub kupisz, nasz serwis pomoże Ci w naprawie, wtedy kiedy odmówi on współpracy/uszkodzi się systemowo bądź sprzętowo.

W razie awarii laptopa naprawisz w serwislaptopowacer.pl

.