Sprzęt komputerowy

Gigabyte BRIX i procesor Core i7

GIGABYTE-BRIX

Z początku roku do wszystkich serwisów związanych z branżą komputerową, doszły informacje dotyczące mini komputerka Gigabyte BRIX z kartą graficzną która jest mobilna ? AMD Radeon R9 M275X. Wiadomo jest jednak, że tajwańska firma planuje wypuścić na rynek bardzo posobną wersję, która posiadać będzie akcelerator graficzny z tak zwanego ?obozu zielonych?. Ten model został dokładnie zaprezentowany na zamkniętej konferencji prasowej mającej miejsce w Las Vegas. Po tym wydarzeniu możemy dokładnie określić, czego możemy się spodziewać po nowym urządzeniu na rynku IT.GIGABYTE-BRIX

Komputerek w rozmiarze mini bazuje na znanym już procesorze Intel Core  i5-4200H, który posiada dwa rdzenie lub cztery wątki o taktowaniu 2,8 – 3,4 GHz. Komputer posiada również kartę graficzną  Nvidia GeForce GTX 760M. Dodatkowo producent znalazł tutaj miejsce na dwa moduły pamięci  DDR3 SO-DIMM. Dysk HDD lub SSD o wielkości 2,5 cala pod SATA  6 Gb/s i miniaturowy dysk SSD pod mSATA. Co z łącznością? Mamy tutaj przewodową kartę Gigabit LAN i bezprzewodową kartę sieciową Wi-Fi 802.11ac (z modułem Bluetooth 4.0).

mini komputer jest zamknięty w obudowie zieleni oraz czerni. Obudowa posiada cztery porty USB 3.0 oraz trzy wyjścia wideo, czyli HDMI razy dwa oraz jedno wejście mini-Displayport.

Podsumowując, mamy tutaj:

procesor: Intel Core i5-4200H

grafika: Intel HD 4600 + Nvidia GeForce GTX 760M

pamięć RAM: do 2x 8 GB DDR3L-1600 SO-DIMM

dysk HDD: brak (2,5 cala SATA 6 Gb/s)

dysk SSD:  brak (mSATA)

sieć: Gigabit Ethernet, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0

złącza na obudowie: audio, 4x USB 3.0, HDMI, mDP, RJ45

Urządzenie ma trafić do sklepów już w maju 2014 roku. Niestety cena nie jest jeszcze znana, ale na pewno nie będzie to najtańsze urządzenie na rynku. Nieoficjalna informacja mówi o tym, że producent planuje wydać bardzo podobną wersję z procesorem Intel Core i7. Jak widzimy nie zawsze komputer musi być w formacie XXL. Pozostaje nam czekać na to, aż urządzenie pojawi się oficjalnie w polskich sklepach.