Sprzęt komputerowy

Lumia 930 już wkrótce.

Lumia 930 już wkrótce.

Nokia co chwila wpada na pomysł stworzenia nowoczesnego urządzenia. Tym razem chodzi o telefony Nokia, które jak już mogliśmy się przyzwyczaić, prezentuje znany wszystkim Microsoft. W czasie konferencji  pod nazwą  Microsoft Build 2014 koncern amerykański pokazał wśród różnych urządzeń najnowszego, bardzo innowacyjnego smartfona.

Innowacyjny telefon Nokia Lumia 930 oraz Samsung  Galaxy S w wersjach mini i znaną mniejszą wersję Limia 1520. telefon jest mniejszy, ale zdecydowanie bardziej wydajny, zatem ze względu na rozmiary, z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Lumia 930 jest smartfonem, który utrzymany jest w podstawowym duchu tego rodzaju urządzeń.Lumia 930 już wkrótce.

Wbrew pozorom nowy model nie ma być taki mały. Urządzenie posiada ekran 5 cali Full HD posiadający nowoczesne warstwy polaryzacyjne ClearBlack 441 ppi o wymiarach 137x71x9,8 mm. Waga to dokładnie 167 gram. Doskonałe połączenie wygody oraz użyteczności.

 

Procesor  Snapdragon 800 2,2 GHz oraz pamięć wewnętrzna 2 GB, którą możemy rozszerzyć o kolejne 32 GB dzięki Micro SD. Dodatkowo bezpłatna przestrzeń dyskowa SkyDrive o pojemności 7 gigabajtów. Kolejnym atutem jest zbudowany mikrofon HAAC, który zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku podczas rozmowy. Czyli mamy wszystko to, co znajduje się w Lumia 1520.

Nokia Lumia 930 posiada też porządny aparat 20 megapikseli PureView ze stabilizowanym obiektywem Zeiss. Prawdopodobnie jest to ten sam, który posiada Lumia 1520, ale co do tego nie mamy pewności. Sam wygląd telefonu jest bardzo ciekawy i dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Obudowa posiada metalowe wstawki.

Wytrzymała bateria 2410 mAh, która doskonale sprawdza się na co dzień. Za łączność odpowiada między innymi LTE oraz Bluetooth 4.0 LE. Systemem operacyjnym jest oczywiście Windows Phone 8.1. I na koniec cena, która nie jest jeszcze dokładnie znana. Na rynku amerykańskim dostępny za 599 dolarów. W Polsce cena będzie wynosić około 1400 złotych, a premiera zaplanowana jest na czerwiec. Warto się zatem zainteresować wprowadzeniem na nasz rynek nowego modelu, który potrafi zaskoczyć.