Sprzęt komputerowy

Nowoczesny monitor z PLS marki Samsung.

pls

Branża IT rozwija się praktycznie bez żadnych hamulców. Co chwila na rynku pojawiają się urządzenia, które zachwycają swoją funkcjonalnością oraz designem. A co z monitorami? Producenci stawiają w pierwszej kolejności na użyteczność, ekologiczność, ergonomię oraz rozmiary. Dzisiejsze urządzenia tego rodzaju są połączeniem wszystkiego co nowoczesne. Pamiętamy jeszcze monitory LCD z technologią TN? Tego  rodzaju monitory odeszły już w zapomnienie i nie są produkowane przez producentów. Obecnie na rynku pierwsze miejsce zajmu ją ekrany takie jak IPS. A na jakie rozwiązanie wpadł Samsung? Nowoczesny monitor ma korzystać z ekranu PLS. Technologia ta ma być jeszcze lepsza niż ta stosowana do tej pory.

Marka Samsungpls twierdzi, że matryce typu LCD wykonane w technologii PLS, charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą jasnością, która jest większa aż o 10 procent w porównaniu do typowych tego rodzaju ekranów IPS i jednocześnie jeszcze większymi kontami widzenia. Jeśli chodzi o najnowszy model monitora SD390, wynoszą one dokładnie 178 stopni w pionie oraz w poziomie.

Wyświetlany obraz w rozdzielczości Full HD 1920×1080 wygląda doskonale i ma format 16:9. Nowoczesny monitor korzysta z kontrastu dynamicznego Mega DCR, który wspomaga wyświetlanie na ekranie głębokich kolorów ciemnych oraz wyrazistych barw jasnych. Zastosowana funkcja Magic Upscale gwarantuje wysoką jakość zniekształceniom obrazu w czasie skalowania rozdzielczości Full HD.

Producent z myślą o graczach w nowym modelu Samsung D390 umożliwił korzystanie z trybu gier, który można uruchomić jednym przyciskiem znajdującym się na panelu monitora po lewej stronie. Obraz wyświetlany jest wtedy pod kątem gier ? mamy lepszy kontrast, zwiększenie ostrości oraz jasności. Przez to gra jest dla nas bardziej czytelna.

Zaproponowany Monitor Samsung LS22SD390QS wyposażony również został w łącza HDMI i D-Sub. Cena tej nowoczesnej propozycji to jedynie 615 złotych brutto. Na pewno zasługuję na uwagę normalnych użytkowników oraz zapalonych graczy.