Inne

Student informatyki czy renomowany serwis komputerowy- gdzie naprawiać komputer?

cst

cstNa naszym rynku wyróżnić możemy obecnie dwa rodzaje serwisów komputerowych: niewielkie punkty, często działające mobilnie, prowadzone przez studentów oraz duże i renomowane firmy, mające wieloletnie doświadczenie i mieszczące się często przy głównych ulicach miast. Zarówno jedni jak i drudzy kuszą nas pewnymi rzeczami, ale też nie są wolni od wad. Poniżej przyjrzymy się podstawowym plusom i minusom jednych i drugich.

Serwis komputerowy prowadzony przez studenta

W tym przypadku na pewno olbrzymim plusem będzie cena. Za poszczególne zadania zapłacimy nawet kilka razy mniej, niż w ?normalnych serwisach?. Problemem może być jednak brak odpowiedniej wiedzy, a już na pewno brak doświadczenia. W związku z tym, w skrajnych przypadkach może się nawet okazać, że zwrócony nam sprzęt komputerowy będzie w jeszcze gorszym stanie, niż wtedy, kiedy z nim przyszliśmy. Co gorsza, studenci rzadko kiedy działają zgodnie z prawem, wobec czego trudno będzie nam w ogóle udowodnić, że to wina danego delikwenta. Oczywiście sprawę można oddelegować do sądu, ale kilkuletnia walka o pięćset złotych zniechęci każdego…
Dlatego, jeśli już decydujemy się na współpracę ze studentem, warto go jak najdokładniej prześwietlić. Idealnie będzie, jeśli mamy na niego namiar z polecenia. Nie musi to być polecenie od kogoś znajomego, mogą to być nawet rekomendacje, znajdujące się w Internecie. Tu jednak należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ część z nich, może być po prostu sztucznie spreparowana.

Renomowane pogotowie komputerowe

Poznamy je po tym, że jego logo, jakimś cudem utkwiło nam w głowie. Może dlatego, że siedziba tej firmy znajduje się na głównej ulicy w mojej miejscowości? Może dlatego, że co chwilę słyszę w radiu ich reklamę? Już to powinno nam dać obraz tego, co stanowi najpoważniejszą wadę- wysokie ceny. Spore nakłady poniesione na akcje reklamowe, duży czynsz za lokal i cała masa tego typu rzeczy powodują, że cennik usług nie będzie zbyt przyjazny dla przeciętnej osoby.
Za to jednak mamy duże szanse, że nasza usterka zostanie zlikwidowana szybko i permanentnie. Wieloletnie doświadczenie takiego serwisu pozwala przypuszczać, że wielokrotnie spotykano się już z takim czy innym problemem i udało się już znaleźć na to jakiś sposób.
Niestety często możemy w takich serwisach spotkać się z niewłaściwym traktowaniem klienta. Jeśli przez firmę codziennie przewija się cała masa klientów, to pojedyncze jednostki nie są dla nich tak ważne (jak dla chociażby studenta). Szczególnie, jeśli przychodzimy z jakąś drobnostką, jak pomoc w odinstalowaniu jakiegoś programu.

Co zatem jest lepszą opcją? Najlepiej będzie, jeśli każdy odpowie sobie na to pytanie samodzielnie…

Materiały źródłowe:
Serwis komputerowy w Warszawie – laptoprepaircenter.pl